Zoodārzā ciemojas Humbolta pingvīni

2013. gada 21. augustā

Rīgas Zooloģiskajā dārzā ar Latvijas Mobilā telefona atbalstu no Vācijas un Nīderlandes zooloģiskajiem dārziem ieradušies 14 Humbolta pingvīni, lai šeit pavadītu 3 mēnešu ilgu karantīnas laiku, pirms izceļošanas no Eiropas Savienības uz Ķīnu.

Apmeklētāji pingvīnus varēs aplūkot līdz septembra beigām. Ekspozicijas atvēršana notiks 23. jūlijā plkst. 13.00.

Augumā tie sasniedz 56-66 cm, bet svars ir aptuveni 4,5 kg. Savvaļā sastopami Dienvidamerikas rietumu piekrastē no Čīles līdz Peru, Humbolta straumes auksto ūdeņu zonā. Barību, lielākoties nelielas bara zivis – anšovus un sardīnes meklē piekrastes ūdeņos.  Ēd arī kalmārus  un vēžveidīgos. Medī parasti līdz 60 m dziļā ūdenī, bet ir novēroti gadījumi, kad medī arī 150 m dziļumā. Humbolta pingvīni ir veikli peldētāji un tie var sasniegt ātrumu līdz 32 km/h. Viņiem ir lieliska redze gan zem ūdens, gan uz sauszemes.

Humbolta pingvīni iekļauti Pasaules Sarkanajā grāmatā, savvaļas populācija turpina ievērojami samazināties. Putnus apdraud gan globālās klimata izmaiņas, gan putnu barības bāzes - zivju krājumu pārmērīga nozveja. Teritorijai neraksturīgās spēcīgās un plašās lietusgāzes noposta ligzdošanas vietas. Pingvīni nereti sapinas zvejas tīklos un tiek medīti gaļas dēļ, ko cilvēki lieto pārtikā un izmanto kā ēsmu zivīm. Tiek prognozēts, ka šī pingvīnu suga izmirs jau pēc dažiem gadu desmitiem.

Avots: http://rigazoo.lv/public/30893.html