Valsts, kur norēķinās ar pingvīnnaudiņām

2012. gada 26. augustā

Naudu, uz kuras attēloti pingvīni, norēķiniem izmanto Folklenda salas, sauktas arī par Malvinu salām (angļu: Falkland Islands, spāņu: Islas Malvinas) ir Apvienotā Karalistes kontrolēts salu arhipelāgs Atlantijas okeāna dienvidrietumu daļā, uz kuru pretendē arī Argentīna.

Arhipelāgs atrodas 483 km attālumā no Dienvidamerikas piekrastes. Sastāv no divām lielām - Rietumu un Austrumu - salām, un aptuveni 200 mazākām saliņām un klintīm.

Valsts izveidota tikai 1833.gadā, tās oficiālā valoda ir angļu. Valūta: Folklendas sterliņu mārciņa. Iedzīvotāju nav diez ko daudz, tikai 2661, taču šeit dabā ir sastopamas piecas pingvīnu sugas, ieskaitot džentū un karaliskos pingvīnus.

Ne velti šis nelidojošais un omulīgais putns attēlots gan salas oficiālajā mājas lapā, gan uz monētām.

Par pingvīnnaudiņām

Folklenda salas 1 penija monētā attēloti divi Subantarktiskie pingvīni pie ligzdas ar olu. Svars ir 3,5 grami, diametrs 20 mm. Materiāls – bronza. Monētas dizaineris William Gardner. Pirmo reizi monēta izdota 1974.gadā, bet pēdējais izdošanas gads 1992.

 
  
Zemāk redzama arī 50 paundu jeb mārciņu papīra banknote, kas izdota pagājušā gadsimta 80-gados. Arī to lepni rotā pingvīnu ģimenīte.Izmantotie avoti: http://lv.wikipedia.org/wiki/Folklenda_Salas
http://www.falklandislands.com/
http://colnect.com/lv/coins/coin/5865-1_Penny-Circulation-Folklenda_salas