Par džentū pingvīniem

2012. gada 21. augustā

Džentū pingvīni (gentoo penguin, Pygoscelis papua) ir trešie lielākie pingvīni aiz imperātorpingvīniem un karaliskajiem pingvīniem. Tie izaug līdz 75-90 cm augumā un pingvīni var pieņemties svarā līdz 9 kg, bet pingvīnienes līdz 7,5 kg. Tiem ir melna muguriņa, balts vēders, pagara astīte un sarkanīgi oranžs knābis.

Ja uz sauszemes tie ir diezgan lempīgi, tad peldot ūdenī var sasniegt ātrumu līdz pat 36km/h. Kas padara viņus par vieniem no ātrākajiem pingvīniem. Džentū pingvīni var ienirt līdz pat 200m dziļumam. Barojas pamatā ar nelieliem vēžveidīgajiem un mazām zivtiņām.

Pingvīni ir monogāmi, veido pārus uz visu savu mūžu. Pārim parasti ir divas olas, kuras pamīšus perē apmēram 34 dienas. Pēc 14 nedēļām mazuļi ir jau spējīgi doties peldē jūrā.

Džentū pingvīni brīvā dabā dzīvo subantarktiskājās salās. Vidējais pingvīna dzīves ilgums 20 gadi.
    
Interesanti fakti:

• Tāpēc, ka tie ir visātrāk peldošie pingvīni, šīs sugas pingvīnu vārdā nosaukta viena no GNU/Linux programmām Gentoo Linux.

• Amerikāņu komēdijā „Mistera Poppera pingvīni” (2011) vienu no pirmā plāna lomām spēlēja 6 džentū pingvīni.

• Džentū pingvīni savas ligzdas būvē no akmeņiem, gan stiepdami tos prāvus gabalus, gan it kā netīšām aizņemdamies no blakus esošā krāvuma. Pēc dabas ir diezgan paskaļi.

Izmantotais avots: http://en.wikipedia.org/wiki/Gentoo_Penguin